نامه جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018

نامه: جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018 ایسلند کرواسی island crovasi moghadamati jam jahani 2018

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک‌مرکزی رفت

یکی از موسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می‌شد.

ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک‌مرکزی رفت

ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک مرکزی رفت

عبارات مهم : مرکزی

یکی از موسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می شد.

خانه ملت به نقل از نایب مدیر فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، نوشت: مدیر کل بانک مرکزی در این نشست مطرح کرد که یکی از موسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می شد.

غلامعلی جعفرزداده ایمن آبادی در تشریح نشست فراکسیون مستقلین ولایی با حضور مدیر کل بانک مرکزی، اظهار داشت: امروز آقای سیف مهمان فراکسیون بود که مطالب بسیاری در این نشست مطرح و به سوالات بخش اعظمی از نمایندگان پاسخ داده شد.

ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک‌مرکزی رفت

25 درصد از نقدینگی کشور در موسسات مالی جریان داشت

نایب مدیر فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست آقای سیف مطرح کرد که در نخستین جلسه با مقام معظم رهبری برگزار شد،ایشان دستور به ساماندهی موسسات مالی دادند و از آن وقت برنامه کاری خود را شروع کرده اند، گفت: سیف اعلام کرد که متاسفانه موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز حجم بسیار زیادی مسئله ایجاد کرده بودند و 25 درصد از نقدینگی کشور در این موسسات در حال گردش بود. طی اقدامی بزرگ میزان نقدینگی در دست موسسات به صفر رسیده است.

یکی از موسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می‌شد.

سرپرست یکی از موسسات مالی غیرمجاز مسلح وارد بانک مرکزی می شد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: مدیر کل بانک مرکزی در این نشست مطرح کرد که یکی از موسسات 12 هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نیز نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می شد و حتی من را نیز ترساندن می کرد.

15 هزار میلیارد تومان از خسارت ضرردیدگان موسسات مالی پرداخت شده است است

ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک‌مرکزی رفت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای سیف مطرح کرد که تا کنون یک نفر در قوه قضائیه محکوم نشده هست، تصریح کرد: وی در ادامه اعلام کرد پرداخت خسارت به ضرر دیدگان از خطوط اعتباری صورت می گیرد که اعتبار آن از دارایی های موسسات است و از جیب مردم برداشته نشده و حدود 23 هزار میلیارد تومان با توجه به دارایی موسسات خط اعتباری تشکیل شده است که حدود 15 هزار میلیارد تومان آن تا به حال پرداخت شده است است.

جعفرزاده، ادامه داد: مدیر کل بانک مرکزی در این نشست مطرح کرد که جهت حل پرسشها کشور نیاز به انسجام، وفاق و وحدت داریم تا با یکدیگر پرسشها موسسات را حل کنیم و نباید تحت تاثیر جوسازی ها قرار بگیریم و باید واکنش‌ها عاقلانه داشته باشیم.

یکی از موسسات ۱۲ هزار میلیارد تومان پول مردم را درحالی جمع کرده بود که سرپرست آن دیپلم نداشت و مسلح وارد بانک مرکزی می‌شد.

ترازنامه های حسابداری کشور مورد تایید مجامع بین المللی نیست

نایب مدیر فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای سیف در جلسه اعلام کرد که پرسشها ارتباطات با بانک های جهانی باید حل شود که یکی موانع آن ساختار بانک های ما است که بسیار قدیمی هستند، گفت: مدیر بانک مرکزی در این نشست ادامه داد یکی دیگر مواردی که باید اصلاح شود استانداردهای حسابداری هست، ترازنامه های حسابداری کشور به روز و مورد تایید مجامع بین المللی نیست.

ماجرای رییس موسسه غیرمجازی که دیپلم نداشت و با اسلحه به بانک‌مرکزی رفت

یک میلیارد و 200میلیون دلار جهت خرید کالاهای اساسی و دارو پرداخت شده است است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سیف اعلام کرد که تاکنون حدود 7 میلیارد دلار ارز 4 هزار و 200هزار تومان جهت تامین نیازهای واقعی کشور تخصیص داده شده است و بیش از یک میلیارد و 200میلیون دلار جهت کالاهای اساسی و دارو پرداخت شده است هست، عنوان کرد: همچنین وی ادامه داد با اجرای سیاست های تازه ارزی طی یک ماه اخیر حدود 1 میلیارد و 200میلیون دلار دیگر ارز از صادرکنندگان غیرنفتی از طریق سامانه نیما و سامانه بانکی خریداری شده است است.

وی افزود: سیف در آخر مباحث خود بیان کرد که سامانه نیما به بانک مرکزی اجازه می دهد تا ارز حاصل از صادرات غیر نفتی کشور را مدیریت کند و جهت این منظور تقریبا 4 ماه کار شبانه روزی انجام شده است ولی متاسفانه به وسیله بعضی از رسانه ها دست مایه تمسخر قرار گرفته است.

نایب مدیر فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در آخر با تاکید بر اینکه در نشست امروز فراکسیون مستقلین ولایی مقرر شد جلسات کارشناسی بیشتری را با بانک مرکزی برقرار کنند، خاطرنشان کرد: در این جلسات اگر نیاز به قوانین تازه و اصلاح قوانین دارند که باید انجام شود مسئولیت انجام آن را فراکسیون مستقلین قبول کرد و تا زمانی که عنوان موسسات مالی غیر مجاز تعیین وظیفه شود این راه ادامه دارد.

واژه های کلیدی: مرکزی | بانک مرکزی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz